Park Lane International School in Prague - Czech Republic
cz en
Nessie

FAQ - časté dotazy

V kolika letech může dítě začít ve Vaší školce?
Přijímáme děti od 2 let.

Kdy je nejvhodnější začít s učením angličtiny?
Platí, že nejlepší je začít co nejdříve, nicméně nenazýváme náš program výukou. Děti se naučí anglicky přirozeně, formou her.

Nebude dítě stresováno, když začne bez jakékoliv znalosti angličtiny?
Ne. Děti v tomto věku berou cizí jazyk úplně jinak než děti starší. V nezbytném případě je vždy přítomen učitel hovořící česky, aby dítěti pomohl.

Mám na dítě doma mluvit anglicky nebo jinak dítě připravovat?
Pokud nejste v jazyce bilingvní, je lepší ho neučit nic, protože tak Vaše dítě může pochytit chyby ve výslovnosti apod. Naopak je dobré s dítětem rozvíjet a zlepšovat vyjadřování v češtině.

Kdy je školka otevřená?
Program Nessie probíhá do pondělí do pátku od 9 do 15 hodin. Nabízíme také doplňkové služby jako ranní supervizi od 8 hodin a odpolední supervizi do 17 hodin. Odpolední supervizi nenabízíme pro třídu Pinkies.

Jak funguje doprava školním autobusem?
Je stanoveno několik tras po Praze, kudy náš mikrobus projíždí. Na aktuální trasy se informujte v kanceláři školky.

Jak často chodí děti do školky?
Od pondělí do pátku. Nejmenší děti (třída Pinkies) mohou navštěvovat buď celodenní nebo půldenní program a mohou docházet do školky 3 či 5 dní v týdnu.

Jak jsou děti rozděleny do tříd?
Děti jsou rozděleny podle věku do čtyř tříd. Třída Pinkies je pro děti od 2 do 3 let, Nursery pro děti ve věku 3-4 roky, Reception pro děti ve věku 4-5 let a Year 1 pro děti ve věku 5-6 let. Každá třída má svého učitele a jeho asistenta.

Jak je zabezpečená návaznost na výuku angličtiny po skončení školky?
Naše sesterská škola Park Lane International School dětem zajistí návaznost vzdělávání v angličtině podle britských osnov.

Kolik připadá dětí na jednoho učitele?
Maximálně 7.

Není pro dítě stresující začít s výukou v době, kdy ještě neumí ani perfektně česky?
Není. Pro dítě je mnohem jednodušší a přirozenější začít s výukou v angličtině v předškolním věku. V počátcích může dítěti pomoci i český učitel, který je vždy přítomen.© NESSIE, All Rights Reserved | Realizace FlexiSystems s.r.o.: e-learning, tvorba webových stránek, redakční systém.

.