Park Lane International School in Prague - Czech Republic
cz en
Nessie

Obědy

Vzhledem k současné rozšířenosti různých alergií, se v Nessie English Preschool dodržuje dieta bez ořechů a ořechových přísad.

Dodavatel
Od roku 2013 spolupracujeme s firmou Fresh & Tasty (www.freshandtasty.cz), divizí Zátiší Group (www.zatisigroup.cz), která se specializuje na běžné denní stravování bez kompromisu kvality, čerstvosti a chutí. Firma Fresh & Tasty usiluje o to, aby jídlo ve školách bylo chutné, přirozené (bez zbytečných chemických přísad), poctivé (bez polotovarů) a rozmanité (s akcentem na sezónnost potravin). Cítí odpovědnost ke zdraví nastupující generace.

Jejich zásady se týkají nejen kvality, ale i kultury stravovaní. Nechtějí, aby naše děti jídlem pohrdaly, ale aby k němu přistupovaly jako k hodnotě, která je zároveň kulturním dědictvím po předchozích generacích. Chtějí podpořit respekt ke stolování jako potřebě momentu sdílení společného stolu, průpravu na společenské chování v rodinách i v restauracích. Chovají se šetrně k životnímu prostředí. Třídí odpad, využívaji co nejvíce regionálních surovin. Vaří čerstvá jídla každý den. Proto je pro ně důležitá prevence přebytků jídel pečlivým plánováním. Zbylá jídla věnují Armádě spásy.

Výživa
Stravování zahrnuje oběd, dopolední a odpolední svačinu. Ke všem jídlům jsou podávány nápoje.

Zdravá a výživná strava je nezbytná pro správný vývoj dětí. Z toho důvodu dětem poskytujeme  vyváženou a pestrou stravu a dbáme na to, aby v jídelníčku bylo zastoupeno dostatečné množství libového masa, ryb, celozrnných potravin, ovoce a zeleniny.

Náš dodavatel obědů a svačin, firma Fresh & Tasty, spolupracuje s nutričními specialisty Petrem Havlíčkem a Margit Slimákovou a společně s nimi dbá na to, aby jídlo splňovalo veškeré požadavky na správnou a zdravou výživu a obsahovalo co nejméně alergenních složek (ořechy). Pokud váš syn/dcera dodržuje speciální dietu, prosíme informujte nás o tom při zápisu do školy. V případě, že budete později vyžadovat dodatečné změny nebo speciální dietické úpravy ve stravování, informujte prosím co nejdříve kancelář školy.

Výběr jídel
Systém stravování v naší škole probíhá následovně. Všichni žáci dostávají stejnou polévku a svačinu, hlavní jídlo si pro dítě můžete vybrat ze třech chodů – masové, vegetariánské, bezlepkové menu. Jídelníček na další měsíc vám zašleme e-mailem vždy na konci měsíce. Máte pak možnost spolu s vašimi dětmi vybrat jídla na celý nadcházející měsíc. 

Rušení obědů
Pokud potřebujete obědy zrušit, prosíme informujte naši kancelář telefonicky nebo e-mailem. Na základě požadavků našich dodavatelů, je zapotřebí zrušit jídla minimálně 48hodin předem, jinak vám nebudeme moci vrátit peníze za zrušený oběd. Peníze za zrušené obědy vracíme 2x ročně.

 

 

 


 

© NESSIE, All Rights Reserved | Realizace FlexiSystems s.r.o.: e-learning, tvorba webových stránek, redakční systém.

.