Park Lane International School in Prague - Czech Republic
cz en
Nessie

Park Lane International School

Anglická školka Nessie je součástí mezinárodní školy Park Lane.Mezinárodní  škola Park Lane International School poskytuje kvalitní vzdělání v anglickém jazyce dětem všech národností.

Proč zvolit mezinárodní školu Park Lane International School?

Lokalita
Mateřská a základní škola Park Lane International School je umístěna na krásném a klidném místě uprostřed zeleně blízko centra v Praze 6 - Střešovice (Norbertov 3) a je velmi dobře dostupná autem i městskou dopravou. Základní škola a víceleté gymnázium Park Lane International School se nachází v historické čtvrti Malá Strana (Valdštejnská 151, Praha 1), v palácové budově ležící přímo pod hradbami Pražského hradu.

 

Zkušení učitelé
Výuku vedou kvalifikovaní učitelé, kteří mají zkušenosti s působením na mezinárodních školách po celém světě. Všichni vyučující si průběžně zvyšují odborné kvalifikace v rámci programu profesionálního rozvoje a jsou kvalitně připraveni vést studenty na jejich cestě za poznáním a vzděláním.

Kapacita
Každá z budov školy má kapacitu pro 200 dětí, a tak výuka probíhá v komorní, téměř rodinné atmosféře, kde se děti, učitelé i rodiče navzájem znají. Vzhledem k nižšímu počtu studentů i malému poměru studentů na učitele zajišťujeme individuální přístup ke všem žákům naší mezinárodní školy.

Výukové programy a osnovy
Výuka v mateřské a základní škole je vedena podle anglických osnov (English National Curriculum). Studenti skládají britské zkoušky SAT's. Na víceletém gymnáziu Park Lane International School studenti na konci Year 11 skládají mezinárodní zkoušky IGCSE a na konci Year 13 mezinárodní zkoušky IB Diploma. Součástí výuky jsou různé zájmové kroužky a program je obohacen i rozličnými sportovními a kulturními akcemi a výlety.

Český program
Český program je určený pro studenty české národnosti a je nedílnou součástí osnov školy. Poskytujeme kvalitní výuku jak českého jazyka tak výuku vybraných předmětů v češtině dle výukových programů ZŠ pro studenty české národnosti. Program začíná již ve třídě Reception, kde si děti procvičují základní znalosti a pokračuje v Year 1 (předškoláci), kde výuka děti připravuje na zvládnutí matematiky, českého jazyka a prvouky na základní škole. Od třídy Year 2 (1. třída základní školy) tvoří český program součást plnění povinné školní docházky, dle zákona 561/2004 Sb., paragraf 38 - plnění povinné školní docházky v zahraničí nebo v zahraniční škole na území České republiky, a zahrnuje výuku českého jazyka a dalších předmětů dle Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání schváleného MŠMT. Na konci třídy Year 11 budou čeští studenti skládat v rámci IGCSE zkoušku z českého jazyka a v ročnících Year 12 a Year 13 mohou čeští studenti v rámci programu IB studovat předmět Český jazyk a literatura.

Vybavení budov
Budova mateřské a základní školy na Praze 6 byla zrekonstruována tak, aby splňovala veškeré požadavky nezbytné pro kvalitní výuku. Velké a světlé učebny jsou vybaveny pohodlným nábytkem a nejmodernější technologií, v budově je knihovna, tělocvična, multifunkční sportovní hřiště a zahrada. 

Praha 1
Kampus na Praze 1 se skládá ze tří školních lokalit v historické části města na Malé Straně, vzdálených od sebe několik minut chůze.

 

Valdštejnská
Pobočka v ulici Valdštejnská 151/6a je určena pro žáky základní a střední školy (ročníky 6-9) a sídlí v majestátní palácové budově přímo pod hradbami Pražského hradu, v těsné blízkosti zastávky metra Malostranská (trasa A – zelená), přičemž zastávky tramvajových linek číslo 8, 12, 18, 20 a 22 jsou všechny jen jednu až dvě minuty chůze od školy.
Budova, která byla po několik desetiletí využívána jako velvyslanectví, je obklopena vlastními obezděnými zahradami a prošla kompletní rekonstrukcí v roce 2013.

 

 

 

Klárov
Pobočka je určena pro studenty ve věku 14–18 let (ročníky 10-13) a je centrem kurzů Cambridge IGCSE a IB Diploma Programme. Nabízí plně vybavené učebny a tři nejmodernější vědecké laboratoře. Pobočka Klárov se nachází blízko budovy na Valdštejnské a v těsné blízkosti stanice metra a tramvajových zastávek.

Umělecké centrum a kavárna Pohádka
Nejnovějším přírůstkem kampusu Praha 1 je umělecké centrum a kavárna Pohádka. Všechny lekce umění, včetně kurzů IGCSE a IB, se zde vyučují ve třech dobře vybavených uměleckých ateliérech.
Studenti, učitelé a rodiče mají exkluzivní přístup do kavárny v přízemí, která byla otevřena v listopadu 2019.

 


 

 

 

 

© NESSIE, All Rights Reserved | Realizace FlexiSystems s.r.o.: e-learning, tvorba webových stránek, redakční systém.

.